Wycieczki

Interesują Cię wycieczki?

W takim razie mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość!

Schronisko Dobrych Myśli i Chatka Włóczykija znajdują się w samym sercu Jamnej. Tuż obok znajduje się unikalny, dwupoziomowy Kościół oraz Dominikański ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego. W Jamnej zbiegają się także liczne szlaki turystyczne prowadzące po malowniczych zakątkach naszej okolicy. Spacerem przez las można dojść do rezerwatu Diable Skały, w którym znajdują się okazałe bloki zwietrzałych piaskowców, jaskinia Diabla Dziura oraz (tuż przed wejściem do rezerwatu) wyjątkowo urzekający i pięknie położony drewniany kościółek w Bukowcu, gdzie mają swój dom kolonie nietoperzy, głównie Podkowca Małego.

Z Jamnej można też dojść do drogi prowadzącej przez las do Wieprzka czyli szczytu (i grupy skał) położonych w pobliżu wsi Jastrzębia. Nieco dalej, bo do Bruśnika, można wybrać się na wieżę widokową, z której rozpościera się widok na całą okolicę.  Po drodze można zobaczyć jeszcze kościół w Bruśniku.

Dalej można udać się do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach (tu nie można pominąć Wodospadu Czarownic na końcu rezerwatu) oraz po drodze można także odwiedzić kompleks dworski Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Jamną warto odwiedzać o każdej porze roku. Każdy sezon ma swój urok i pozwala odkrywać ją na nowo. Poniżej znajdziesz mały przewodnik po najciekawszych miejscach. Zobacz co można robić na Jamnej i co warto zobaczyć w naszej okolicy, tej bliskiej i tej nieco dalszej.

Interesują Cię wycieczki, rowery i Jamna? Jeśli tak, to Schronisko Dobrych Myśli oferuje w pełni wyposażoną stację do naprawy rowerów, informację turystyczną i dobre jedzenie a przy okazji odpoczynek w ciszy i świetne widoki.

Wybrane pobliskie atrakcje turystyczne

Rezerwat przyrody Diable Skały

Dwór Paderewskiego

Kościół w Jamnej

Rezerwat przyrody Diable Skały